Wyszukiwarka Bing ze sztuczną inteligencją

Wyszukiwarka Bing ze sztuczną inteligencją

8 stycznia, 2023 Wyłączono przez admin

Microsoft pracuje nad uruchomieniem wersji swojej wyszukiwarki Bing z wykorzystaniem sztucznej inteligencji stojącej za uruchomionym przez OpenAI chatbotem ChatGPT. Microsoft może uruchomić nową funkcję przed końcem marca i ma nadzieję rzucić wyzwanie Google.

 

Jak pamiętamy Microsoft wsparł w 2019 r. OpenAI z San Francisco zajmującą się sztuczną inteligencją, kwotą 1 mld USD. Obie firmy nawiązały wieloletnie partnerstwo w celu rozwijania technologii superkomputerów sztucznej inteligencji w chmurze obliczeniowej Microsoft Azure.OpenAI udostępniło swoje najnowsze dzieło ChatGPT do darmowych testów publicznych 30 listopada.

 

Chatbot jest aplikacją zaprojektowaną do naśladowania ludzkiej konwersacji opartej na podpowiedziach użytkownika i może odpowiadać na szeroki zakres pytań naśladując ludzki styl mówienia.

Microsoft stawia na rosnącą popularność ChatGPT3, ponieważ pokazuje nowy sposób wyszukiwania w internecie i odpowiadania na zapytania za pomocą języka konwersacyjnego.

Google zarządza ponad 91% udziałem w rynku w kategorii wyszukiwania internetowego na całym świecie, w porównaniu do 2,95% Binga na listopad 2022, według danych z similarweb.com.

 

Oprócz integracji nowych funkcji AI w Bing, Microsoft odnowione wysiłki, aby chwycić udział w rynku z Google, zwłaszcza na stronie mobilnej, obejmują plany nowej super aplikacji dla telefonów komórkowych, które będą łączyć zakupy, wiadomości, wyszukiwanie w sieci i newsfeeds, według oddzielnego raportu z The Information.