Czy solarne ładowarki do telefonów naprawdę działają?
21 listopada, 2022Smartfony, które są obecnie w użyciu, spełniają funkcję małego komputera, aparatu fotograficznego, czytnika kodów QR, nawigacji samochodowej. Niestety to wszystko ma wpływ na długość działania baterii, a co się z tym wiąże częstym doładowywaniem, aby telefon działa sprawnie i w każdym momencie.
Jeszcze kilka lat temu ładowarki solarne były tylko interesującym gadżetem niespełniającym w pełni pokładanych w nich nadziei. Dość duży panel solarny, natomiast skuteczność pozostawiająca wiele do życzenia. Od tamtej pory rozwój technologiczny znacznie poszedł do przodu, ale ciągle jeszcze można rozczarować się oferowanymi produktami.
Powerbank i panele słoneczne z funkcją ładowania
Obecnie na rynku można znaleźć powerbanki, które ładują się podczas większego nasłonecznienia. Gromadzą energię dzięki wbudowanemu systemowi paneli słonecznych. Dostępne są również składane panele o niewielkiej grubości i znacznej powierzchni. Są to urządzenia, które nie gromadzą energii, w odróżnieniu od powerbanków. Służą do naładowania baterii tylko w trakcie cyku działania. Zajmują jednak znacznie mniej miejsca niż powerbanki.
Kiedy stosować panel solarny bez powerbanka?
Jest to idealne rozwiązanie w miejscach o dużym nasłonecznieniu. W przypadku, kiedy spędzamy czas na plaży, taka ładowarka solarna spełni doskonale swoje zadanie. Trochę trudniej jest podczas wędrówek, ponieważ telefon musi być odpowiednio zamontowany, a panel słoneczny rozłożony, aby mógł wykorzystywać ładowanie. Jest to fajny gadżet, ale obecnie jeszcze o bardzo ograniczonym działaniu.
Kiedy zastosować powerbank z panelem
Ładowarka solarna powerbank z panelem jest urządzeniem o dużych możliwościach. Można je przypiąć do roweru, plecaka, bądź położyć na plaży i będzie się samodzielnie ładować, aby później można było ją wykorzystać, jako ładowarkę telefoniczną. Ponadto powerbank można doładować w sieci w przypadku, kiedy pojawi się dostęp do energii elektrycznej.