Aplikacje na telefon do oszczędzania energii elektrycznej

Aplikacje na telefon do oszczędzania energii elektrycznej

19 grudnia, 2022 Wyłączono przez admin

Internet jest pełen informacji dotyczących oszczędzania energii elektrycznej, dzięki aplikacjom telefonicznym. Zanim jednak przystąpimy do korzystania z wirtualnych doradców, może warto w tradycyjny sposób podejść do oszczędzania energii. Sposobów jest wiele od wyłączania niepotrzebnych odbiorników poprzez instalację takich, które są bardziej ekonomiczne energetycznie. Jeżeli te sposoby nie zagwarantują znacznych obniżek, można przyjrzeć się aplikacjom ułatwiającym gospodarowanie energią elektryczną.

Kalkulator rachunków energetycznych

Wykorzystując ten sposób kontrolowania zużycia energii, można w każdym momencie sprawdzić zużycie energii, a dzięki temu uzyskać wiedzę, w którym momencie występuje największe zużycie. Jest to sposób, aby na bieżąco kontrolować wielkość rachunków, a tym samym można sprawdzać, co powoduje największe zużycie energii i wyeliminować go na korzyść oszczędniejszego.
Dzięki temu rozwiązaniu można również ocenić koszty energii elektrycznej u różnych dostawców będących na rynku.

Koszty Energii Fotowoltaika

 

Nie jest to aplikacja skierowana tylko i wyłącznie do korzystających z paneli fotowoltaicznych. Jest to maszyna dużo bardziej zaawansowana niż Kalkulator. Wprowadzając dane dotyczące zużycia energii, można je przypisać do konkretnych pomieszczeń, tym samym oceniając zużycie. Można w ten sposób kontrolować i ocenić, które pomieszczenia w obiekcie wymagają szczególnej uwagi, aby zmniejszyć zużycie energii.

Boltio

 

Jest to aplikacja umożliwiająca weryfikację kosztów w czasie rzeczywisty, co jest szczególnie istotne dla posiadaczy dwóch lub więcej taryf. Pozwala na monitorowanie zużycia energii w poszczególnych okresach, dzięki czemu łatwiej wybrać plan taryfowy.

StandbyCheck

 

Jest to program pozwalający kontrolować pobór mocy przez poszczególne urządzenia elektryczne w mieszkaniu. Szczególnie jest to istotne w stosunku do urządzeń przechodzących w stan czuwania. Dzięki tej aplikacji można dowiedzieć się, jakie są tego koszty i zapobiec w przyszłości generowaniu wysokich rachunków.

Hive

 

Technologia Smart Home nieustannie czyni Twój dom bardziej inteligentnym. Możesz teraz kontrolować wszystko, od dzwonka do drzwi po pralkę, wszystko ze swojego smartfona – a teraz, dzięki temu możesz również zaoszczędzić pieniądze na rachunkach.

Hive to jedna z największych nazw w dziedzinie inteligentnych termostatów. Twierdzi, że termostaty Hive pozwalają klientom zaoszczędzić nawet 130 funtów rocznie. Ta obietnica, wraz z przyjaznymi dla użytkownika funkcjami, czyni Hive jednym z najbardziej popularnych systemów na rynku.

Hive posiada kilka funkcji pozwalających na zaoszczędzenie pieniędzy, w tym ochronę przed zamarzaniem rur w niskich temperaturach oraz tryb wakacyjny, dzięki któremu nie marnujesz energii, gdy jesteś poza domem. Możesz nawet podłączyć Hive do swojej Amazon Alexa, co pozwoli Ci kontrolować ogrzewanie domu za pomocą głosu!

NEST

 

Nest to pomysł Google i Nest Labs, firmy specjalizującej się w urządzeniach automatyki domowej. W rezultacie powstał jeden z najbardziej zaawansowanych inteligentnych termostatów dostępnych na rynku.

Oprócz możliwości monitorowania i regulowania aktualnej temperatury w pomieszczeniu, Nest potrafi również wykrywać światło, wilgotność i ruch, aby rozpoznać, czy użytkownik przebywa w danym pomieszczeniu. Za pomocą tych czujników może nauczyć się Twojego harmonogramu, co oznacza, że nie ma potrzeby programowania go każdego dnia, ponieważ instynktownie dostosuje się do Twoich nawyków.

Możesz też sterować nim z wyprzedzeniem. Tryb „wakacyjny” daje Ci możliwość zaplanowania włączenia ogrzewania, gdy wiesz, że wrócisz do domu – w ten sposób będziesz mieć pewność, że wrócisz do ciepłego domu.

TADO

 

Tado inteligentny termostat może być mniej znany niż Hive i Nest, ale rośnie jego popularność dzięki twierdzeniom, że może zmniejszyć rachunki za energię o 31%, płacąc za siebie w mniej niż rok.

Zaawansowane systemy Tado mają wyższy koszt początkowy niż niektóre z innych inteligentnych termostatów, ale dają możliwość samodzielnej konfiguracji, oszczędzając na opłatach za profesjonalną instalację.

Tado daje również możliwość dopasowania termostatu do każdego grzejnika w domu, dając Ci dokładną kontrolę nad temperaturą w każdym pomieszczeniu – wszystko z poziomu aplikacji.

Kolejną świetną funkcją jest automatyka geolokalizacyjna Tado. Geolokalizacja wykorzystuje aplikację i ustawienia lokalizacji Twojego smartfona, aby automatycznie włączać lub wyłączać ogrzewanie, gdy wyczuje, że wchodzisz lub wychodzisz z domu.